Lokality

Známe mestá a miesta v Bulharsku.

Burgas

Mesto Burgas ma podľa posledných údajov 212 000 obyvateľov a je druhým najväčším mestom na pobreží čierneho mora. Je taktiež štvrtým najväčším mestom v krajine, po Sofii, Plovdive a Varne. Nachádza sa najzápadnejšej časti zálivu 390 km od Sofie. V okolí mesta ležia tri lagúnové jazerá.

Sunny Beach – Slnečné pobrežie – Slančev Brjag

Táto dovolenková destinacia, predurčená prírodou, leží 35 km severne od mesta Burgas. Charakteristikou tejto oblasti je teplé more s jemným piesočným dnom a približne 1700 hodinami slnka od mája do októbra, slnečné lúče, kopa ozónu a príjemný vánok. Tento príjemný plážový rezort bol ocenený prestížnou cenou Modrá vlajka pre svoj ekologický prístup a čisté more. Slnečné pobrežie ma viac ako 100 hotelov, 2 kempingy, viac ako 130 voľno časových zariadení: reštaurácie, taverny s folklórnymi programami, bary, nočné kluby, kasína, diskotéky a kaviarne.

Nessebar

Jeden z najlepších rezortov v Bulharsku. Nachádza sa na malom polostrove v Čiernom mori, ktorý je spojený s pevninou len veľmi úzkym pásom zeme. Existuje už viac ako 9 tisíc rokov. Mesto kedysi slúžilo ako opevnená Traciánska kolónia, neskôr bolo Gréckym mestom a potom rímskou kolóniou. Mesto je rozdelené na dve časti a to staré mesto a nové mesto. Nessebar je známejší pre svoje staré mesto na polostrove. Nikto nevie povedať či spájajúci pás zeme je prírodný alebo umelo vytvorený. Najviac stavieb pochádza z 11. až 14. storočia. Väčšina z nich sú kostoly.

Sozopol

Mesto Sozopol má 7000 obyvateľov a nachádza sa 31 km od Burgasu. Mesto leží na malom skalistom polostrove v najjužnejšej časti zálivu Burgas. Od roku 1925 sa mesto rozšírilo do vnútrozemia, táto časť sa volá tzv. Nové mesto. Vysoká úroveň kultúrneho rozvoja bola dokázaná množstvom vykopávok – keramika, vázy vyrobené z egyptského skla, strieborné a zlaté ozdoby. Rozvoj mesta bol taký veľkolepý, že Sozopol vytvoril vlastnú kolóniu Anhialo (dnešné Pomorie).

Sofia

Hlavné mesto Bulharska. Je hlavným priemyselným, dopravným a obchodným centrom. Kedysi dávno okupovali Sofiu osadníci z Trákie. V roku 29 prevzali moc nad mestom Rimania pod vedením cisára Trajana. Mesto bolo zničené Húnmi v roku 447. Bolo opäť postavené v 6. storočí Byzantským cisárom Justiniánom I. Názov Sofia pochádza z roku 1376. Mesto bolo prebraté v roku 1877 Ruskom v Rusko – Tureckej vojne a stalo sa novým hlavným mestom nezávislého Bulharska. Počas druhej svetovej vojny Rusi oslobodili Sofiu od Nemcov.

Varna

Varna je hlavným prístavom a priemyselným centrom. Vyrábajú sa tu lode, člny, chemikálie, elektrické zariadenia a textil. Varna je taktiež medzinárodným letným rezortom. Varna bola hlavnou námornou základňou Britských a Francúzskych jednotiek v Krymskej vojne. Mesto bolo oslobodené z pod vlády Turkov v roku 1878. Dnes sa tam nachádza univerzita, polytechnický inštitút, námorná akadémia, lekárska fakulta, archeologické múzeum. A ruiny baziliky z 5. storočia. V rokoch 1949 až 1956 sa mesto nazývalo Stalin.

Preložiť túto stránku

Predaj apartmánov zaisťuje